Bejelentkezés


Elfelejtett jelszó?
Bejelentkezés

 

Egyházfenntartás, banki átutalás

 

MAGLÓD:

Szeretettel kérjük maglódi és ecseri testvéreinket arra, hogy gyülekezetünk egyházfenntartói járulék-beszedőit fogadják bizalommal. Az egyházfenntartói járulék (közkeletű nevén: egyházi adó) mértéke Maglódon és Ecseren aktív keresők esetében: 8000.- Ft./fő; illetve nyugdíjasok, nem aktív keresők esetében: 5000 Ft./ fő évente.

Banki átutalás: a Maglódi Evangélikus Egyházközség TakarékBank Zrt.-nél vezetett 65100039- 11249735 bankszámlájára történő átutalással! Átutaláskor kérjük nevük és lakcímük megadását! A megjegyzés rovatba írják be az egyházfenntartói járulék, adomány, stb… megjelölést!

 

GYÖMRŐ:

Szeretettel kérjük gyömrői hittestvéreinket arra, hogy leánygyülekezetünk fenntartását egyházfenntartói járulékuk befizetésével segítsék elő. Az egyházfenntartói járulék (közkeletű nevén: egyházi adó) mértéke Gyömrőn az aktív keresők esetében: 8000.- Ft./fő illetve nyugdíjasok, nem aktív keresők esetében: 4000 Ft./ fő évente.

Banki átutalás: a Gyömrői Evangélikus Leányegyházközség TakarékBank Zrt.-nél vezetett 65100084-11252438 bankszámlájára történő átutalással, név, lakcím megadásával és az adakozás céljának (egyházfenntartói járulék, adomány… stb.) megjelölésével!

 

XXX

8000 forint évente egyházfenntartásra

A Maglódi Evangélikus Egyházközségben 2021-től 8000 Ft/év/kereső, nyugdíjasok esetében pedig 5000 Ft/év az ajánlott egyházfenntartói járulék összege. A presbitérium nagyon sok fontolgatás után határozott a járulék új mértékéről, s tette ezt az előző évi zárszámadás adatai, a bevételek és kiadások alakulásának mérlegelése után.

Miért 8000 Ft, mire kell, hogy elég legyen a 8000 Ft, és sok-e a 8000 Ft? Ebben a pár sorban, mint az egyházközség számvevőszékének elnöke megpróbálok választ adni ezekre a kérdésekre.

Miért 8000 Ft? Bármerre is tekintünk szét a szűkebb vagy tágabb környezetünkben levő evangélikus, illetve más vallású gyülekezetekben, az évi 8000 Ft (ami kb. havi 670 Ft-nak felel meg) majdnem a legalacsonyabb összeg, amivel a gyülekezeti tagok általában az egyházközségük fennmaradását támogatják. Ugyanakkor a presbitérium háromezer forintnál jelentősebb emelést megterhelőnek tartotta volna, s ezért lett évi 8000 Ft az új összeg, a korábbi 5000 Ft forint helyett.

Mire kell, hogy elég legyen a 8000 Ft? Többször elhangzott már, hogy a gyülekezet önfenntartó. Sem állami, sem egyházi támogatás nem segíti a működését. A gyülekezetnek 284 keresőképes és 297 nyugdíjas tagja van. Amennyiben mindannyian befizetjük az éves egyházfenntartói járulékot 3.757.000 Ft éves illetve 313.000 Ft havi bevételből gazdálkodhatunk. Ez a bevétel az alapvető forrása a lelkészi jövedelemnek, a temetőkert gondozásának, a templom fűtésének és világításának, a parókia rezsijének, az egyházközséget terhelő költségvetési és egyházi járulékok fizetésének valamint az egyházközségi programok költségeinek. A felsorolás után talán érzékelhető, hogy mennyire megfontoltan kell terveznünk kiadásainkat, és hogy miért szükség van a gyülekezeti tagoktól kapott támogatásra.

Az egyházközség a tagoktól érkezett adományok és pályázatok útján elnyert támogatások segítségével az utóbbi öt évben megvalósította a harangláb felújítását, az orgona restaurálását, a ravatalozó áramellátását és felújítását, a temetőben járdák és világító oszlop kiépítését, szeméttároló létesítését, a parókia járdáinak, lépcsőinek és teraszának javítását és a lelkészi feladatok ellátáshoz gépkocsit vásároltunk.

Sok-e a 8000 Ft? Igen sok. Különösen, ha több kereső van egy családban és megsokszorozódik az összeg. De, azért gondoljunk bele, hogy ennyit fizetünk egy alkalommal egy egyszerű bevásárlásnál illetve a havi 670 Ft-ért egy szelet tortát kapnánk. 

Tegyük fel a kérdést magunknak így: „megér-e az nekem havonta két metrójegynyit, hogy legyen élet abban a templomban ahol megkereszteltek, hogy fennmaradjon az a gyülekezet, melynek a konfirmáláskor tagjává lettem? Igaz, hogy nincs rá időm, talán igényem sem, hogy eljárjak az istentiszteletre, de milyen jó, hogy vannak emberek, akiknek ez nagyon sokat jelent és ha úgy hozza az élet nekem is van ott helyem, ha valakivel összekötöm az életem, ha valakitől gyásszal szívemben búcsúznom kell, vagy ha egyszer csak rádöbbenek, hogy szükségem van az erőre és a békére, amit csak ott lelhetek meg! Nem látom másként máris ezt az évi 8000 Ft-ot?”

Az egyházfenntartói járulékot az Önök otthonába bekopogtató asszonytestvéreknél egy-, vagy két részletben, a lelkésznél, illetve a temetőgondnoknál egy összegben lehet megfizetni, de fizethető átutalással is vagy készpénzben az egyházközségnek a Takarékszövetkezetnél vezetett 65100039- 11249735 számú számlájára is a név és utca megjelöléssel a közlemény rovatban.

Kedves szülők, nagyszülők, akik eddig a fiatalabbak helyett fizették a járulékot, de már nyugdíjukból nem tudják azt megtenni, kérem, adják oda ezt a cikket gyermekeiknek és unokáiknak.

Köszönettel és tisztelettel: Nagy Györgyné számvevőszéki elnök

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
« 2024. november »
november
HKSzeCsPSzoV
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930