Elfelejtett jelszó?

Hírek, aktualitások

Emlékeztető a Maglódi Evangélikus Egyházközség alkalmairól

2018. október 25-november 11.

Október 25-26. Reformációi előkészítő istentiszteletek

Előkészületi istentiszteleteket tartunk közösen a református gyülekezettel.  Október 25-én, csütörtökön este 6 órától az Evangélikus Templomban: Kovács Dénes gyömrői pünkösdi lelkész igehirdetését hallgatva; október 26-án, pénteken este 6 órától pedig a Református Templomban: Györgyi Zsolt alberti evangélikus lelkész igehirdetését hallgatva készülünk Reformáció ünnepére.

Október 27. Gyülekezeti takarító nap

Szombaton 9 órától a parókia és a templom körül végzünk őszi nagytakarítást.

Október 28. Protestáns reformációi ünnep – ÓRAÁTÁLLÍTÁS!

Október 28-án, vasárnap de. ½ 11 órától Reformáció ünnepi istentiszteletet tartunk református és evangélikus gyülekezeteink tagjainak részvételével a református templomban. Ehhez csatlakozóan együtt ünnepeljük az Úr szent vacsoráját. (Az evangélikus templomban nem lesz istentisztelet!)

Október 31. Reformáció ünnepe

Szerdán délelőtt ½ 11-től tartunk ünnepnapi istentiszteletet a templomban.

November 1. Mindenszentek ünnepe

November 1-jén, csütörtökön este ¾ 5 órától Halottak Napi áhítatot tartunk a temetőnkben, majd templomunkban.

November 4. Halottak emlékezete

A vasárnap délelőtt 10:30-kor kezdődő istentisztelet keretében emlékezünk meg az elmúlt egy évben elhunyt testvéreinkről és imádkozunk a hozzátartozókért. Az istentisztelethez csatlakozóan úrvacsorát osztunk.

November 11. Családi istentisztelet – konfirmandusok bemutatása

A Bibliáról szólva és Bibliát ajándékozva mutatjuk be konfirmandusainkat a gyülekezetnek a ½ 11-től kezdődő istentiszteleten.

Alkalmainkra mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Mi is végezzük a hívogatás apostoli szolgálatát!

Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!

Hittanórák

Maglódon, Ecseren és Gyömrőn folytatódnak az iskolai hittanórák a 2018/2019-es tanévben. Az általános iskolákban  kötelezően választható tantárgy a hittan. Konfirmációi előkészítőt szombatonként 9:00 órától tartunk a Gyülekezeti teremben.  Az óvodai hittan októberben veszi kezdetét!  Szeretettel várjuk a gyermekeket! A hittanórák időpontjáról a Lelkészi Hivatalban érdeklődhetnek!

Gyülekezeti Bibliaóra

Csütörtök esténként 5 órától. Téma: Ézsaiás próféta könyve.

Fiatal Felnőtt Kör

Csütörtök esténként ½ 8 órától, a fiatal és középkorú nemzedék tagjai számára tartunk igei alkalmat a Gyülekezeti teremben. Téma: A római levél magyarázata.

IFI órák

Péntekenként tartjuk az Ifjúsági órákat du. 4 órától a Gyülekezeti teremben. Hívjuk és várjuk a konfirmált fiatalokat!

Énekkari próba

A Magdala Kórus kedd esténként ½ 7-től tartja énekkari próbáit a parókián. Tagjai sorába szeretettel vár énekelni szerető férfiakat és nőket az ökumenikus kórus!

Vasárnapi Iskola

A maglódi (10:30) vasárnapi istentiszteletek ideje alatt, amíg a szülők az igehirdetésre figyelnek, játékos bibliai foglalkozás keretében felügyelünk a gyerekekre a Gyülekezeti teremben.

Egyházi adó

Szeretettel kérjük testvéreinket arra, hogy rendezzék ez évi egyházfenntartói járulék (közkeletű nevén: egyházi adó) befizetésüket. Ennek mértéke aktív keresők esetében: 5000.- Ft./fő nyugdíjasok esetében: 3000.- Ft./fő évente.

---------------------------------------------------

Maglódi Evangélikus Egyházközségért Alapítvány