Elfelejtett jelszó?

Egyházközségünk presbitériumának tagjai

A presbiteri tisztség bibliai alapjai

A „presbiter” szó eredetileg nem tisztség volt, csak egy minőségi jelző. A „presbiter” görög szó magyarul ugyanis annyit jelent: „vén” „idősebb”. Egynémely protestáns egyházban ma is csupán „idősebb” egyháztagokról beszélnek, ahogyan Pál apostol is egy helyen így emlegeti őket:

„… elküldött Efézusba és magához hívatta a gyülekezet véneit” (értsd: presbitereit) (Apostolok Cselekedetei 20,17)

És azután nekik mondja:

„Viseljetek tehát gondot magatokra és az egész nyájra, amelynek őrizőivé tett titeket a Szentlélek, hogy legeltessétek az Isten egyházát, amelyet tulajdon vérével szerzett” (Apostolok Cselekedetei 20,28).

Ugyanakkor más helyen kimondottan a presbiterekről szól:

„A vezetésben bevált presbiterek kétszeres megbecsülést érdemelnek; elsősorban azok, akik az igehirdetésben és a tanításban fáradoznak” (1. Timótheus 5, 17).

Itt presbiter néven szerepelnek az igehirdetők is, sőt, János apostol a leveleiben magát is „presbiter” néven mutatja be. Péter apostol pedig kimondottan a presbitereknek írja a következőket:

„A közöttetek levő presbitereket tehát kérem én, a presbitertárs és Krisztus szenvedésének tanúja, valamint eljövendő dicsőségének is részese: legeltessétek az Isten közöttetek levő nyáját; ne kényszerből, hanem önként, ne nyerészkedésből, hanem készségesen; ne is úgy, mint akik uralkodnak a rájuk bízottakon, hanem mint akik példaképei a nyájnak.” (1. Péter 5, 1-3)

A presbitérium tagjai 2018-tól

1. Kérges László presbiter, felügyelő                                               Kölcsey Ferenc utca 17.

2. Petrovics Jánosné presbiter, felügyelőhelyettes, kántor           Kölcsey Ferenc u. 11.

3. Vaskó József presbiter, gondnok, egyházmegyei küldött         Dobó István u. 6.

4. Nagy Györgyné presbiter, számvevőszéki elnök                                    Sugár u. 96.

5. Bógyis Zsuzsanna presbiter, pénztáros                                        Árpád v. u. 30.

6. Pavlovics Lászlóné presbiter, pénztároshelyettes                      Madách u. 8.

7. Gerencsér Imréné presbiter, jegyző                                            József Attila krt. 84.

8. Domokos László presbiter, számvevőszéki tag                            Táncsics Mihály u. 12.

9. Szűcsné Perényi Krisztina presbiter, számvevőszéki tag             Bajcsy u. 53.

10. Dobosné Sziráki Erika presbiter, jelölőbizottsági tag               Ecseri u. 4.

11. Fabók Jánosné presbiter, jelölőbizottsági tag                           Liszt F. u. 4.

12. Varga Gabriella presbiter, jelölőbizottsági tag                                    Sugár u. 94.

13. Holkó Ágnes presbiter                                                                Sugár u. 73.

14. Lévainé Gömöri Tamara presbiter                                             Nap u. 2/b.

--   P. Nagy Krisztina presbiter  (2022-től lelkésszé szentelése miatt presbiteri tisztsége megszűnt) Wodiáner u. 55.

16. Balázs Zoltán presbiter                                                               Ady E. u. 46.

17. Buricza István presbiter                                                              Táncsics u 16.

18. Gerencsér Imre presbiter                                                           Gábor Á. u. 16.

19. Hajdu Oszkár presbiter                                                               Sugár u. 114.

20. Milyan Mihály presbiter                                                             Ady E. u. 42.

21. Petrovics János ifj. presbiter                                                       Kölcsey u. 11.

22. Vadász László presbiter                                                              Mikszáth u. 14/1.

23. Valkai Zsolt presbiter                                                                  Sugár u. 86.

24. Varga László presbiter                                                                Sugár. u. 120.

A presbitérium tagjai 2012-2018.

Kérges László, felügyelő

Gerencsér Imre, presbiter

Kertész Ferenc, presbiter

Milyan Mihály, presbiter

Petrovics János ifj. presbiter            .

Takács Pál, presbiter

Vaskó József presbiter, megyei küldött

Simonyi József,  Fő u. 96. -  tiszteletbeli felüyelő (tanácskozási joggal)

Laczkó Györgyné, Sugár út 77/A - temetőgondnok (tanácskozási joggal)